O Floatovaní

Ako prebieha floatovanie?

Keď prídete do Floatu prvý krat, všetko Vám radi vysvetlíme, poukazujeme a odpovieme na Vaše otázky. Pred samotným floatovaním prebieha 10 minút dlhá filtrácia vody, počas ktorej máte čas, aby ste sa pripravili. Ak si prajete použiť štuple do uší, budete ich mať k dispozícií a odporúčame si ich dať ešte pred sprchou, aby ste mali uši suché. Ak používaťe kontaktné šošovky, odporúčame vybrať si ich. Dôkladne sa osprchujte a umyte si vlasy, bez použitia kondicionéra. Osušky Vám dáme, nemusite si ich nosiť. Plavky nie sú potrebné, avšak ak sa s nimi budete cítiť lepšie, kľudne si ich oblečte. Musíme Vás však upozorniť, že Epsomská soľ ich môže poškodiť. 

Po sprche môžete prejsť k Floatu, otvoriť veko a vstúpiť. Je úplne na Vás, či za sebou aj zatvoríte, avšak nemusíte sa ničoho obávať, veko nie je na kľučku ani sa nijako nezatvára, takže určite nehrozí, že sa vo Floate zaseknete. Pomaly sa posadťe, potom si ľahnite na hladinu a začnite sa vznášať.  Po Vašej ľavej ruke budete mať gombíky na vypnutie svetla a hudby. Je úplne na Vás či si svetlo a hudbu necháte zapnutú, ale my odporúčame Floatovať v tme a tichu, dá sa k tomu však prepracovať postupne. Relaxujte, meditujte, oddychujte...

Po 60 minútach Vás na koniec upozorní blikajúce svetlo vo floate. Pomaly sa posadťe, otvorte veko floatu a pomaly výjdite von, rovno do sprchy. Tu sa opäť osprchujte od soli, odporúčame aj umyť si vlasy, tento krát už môžete použiť aj kondicionér. Po sprche si môžete nasadiť šošovky, vysušiť vlasy a použiť akúkoľvek kozmetku, ktorú bežne používate. Oblečte sa, napite sa vody a užite si zvyšok dna!